Objavljeno dne: 03.03.2015 | Prispevek objavil: Cajtng
Značke: ,
V kategoriji: Cajtng | Lokalno
Prispevek ogledan: 121-krat

Uspešni nastopi mladih šahistov na DP, mirnska dekleta področne prvakinje

Na Bledu je od 21. do 28. februarja potekalo mladinsko državno prvenstvo v standardnem in pospešenem šahu, ki se ga je udeležilo preko 200 mladih šahistov.

šah 196 foto andrej brcar

Dvoboj med mirnskimi in mokronoškimi deklicami. Na desni Mirna v sestavi Tjaša Pajek, Jana Kramar in Tija Gazvoda, na levi pa Mokronog v sestavi Nika Tijana Grabnar, Barbara Kocjan in Ana Rajer.

Na prvenstvu v standardnem šahu je nastopilo osem članov trebanjskega kluba. Najuspešnejša je bila Tjaša Pajek, ki je bila v konkurenci deklic do 10 let četrta. Tudi preostali dve deklici v tej konkurenci sta igrali dobro, Nika Tijana Grabnar je bila šesta, Jana Kramar pa sedma. Med deklicami do 8 let je uspešno nastopila Ana Rajer, ki je bila peta, šesti pa Matej Brcar v konkurenci do 16 let.

Na prvenstvu v pospešenem šahu pa je nastopilo devet trebanjskih šahistov. Tretje mesto je osvojila Tjaša Pajek, Nejc Norčič je bil v najmlajši kategoriji dečkov peti. Med deseterico sta se uvrstila tudi Jan Opara in Matej Brcar, ki sta v konkurencah do 18 in 16 let zasedla šesto in sedmo mesto.

Mirnska dekleta področne prvakinje

V Novem mestu je 5. marca potekalo področno ekipno osnovnošolsko prvenstvo v šahu.

V konkurenci mlajših deklic, kjer je nastopilo sedem ekip, so mirnska dekleta v postavi Tjaša Pajek, Jana Kramar in Tija Gazvoda postale področne prvakinje, druge so bile deklice iz OŠ Mokronog v postavi Nika Tijana Grabnar, Barbara Kocjan in Ana Rajer, tretja pa ekipa iz Žužemberka.

Boj za 1. mesto je bil zelo izenačen, na koncu pa so bile mirnske šahistke boljše za pol točke.