Objavljeno dne: 10.03.2014 | Prispevek objavil: Cajtng
Značke: , ,
V kategoriji: Cajtng | Lokalno
Prispevek ogledan: 704-krat

Šahistka Tjaša Pajek s 3. mestom na državnem prvenstvu dosegla reprezentanco

Letošnje mladinsko državno prvenstvo v standardnem in pospešenem šahu je potekalo na Otočcu od 22. februarja do 1. marca. Tekmovanja se je v dvanajstih starostnih kategorijah udeležilo več kot 240 mladih šahistov in šahistk.

šah Tjaša Pajek

Tjaša Pajek (prva z leve) je zasedla odlično tretje mesto, Jana Kramar (tretja z desne) pa je bila deveta. (Foto: ŠK Trebnje)

Na prvenstvu v standardnem šahu je nastopilo 7 igralk in igralcev trebanjskega šahovskega kluba. Največji uspeh je dosegla Tjaša Pajek z osvojitvijo3. mesta v konkurenci deklic do 10 let in se s tem dosežkom uvrstila v državno reprezentanco Slovenije v tej kategoriji. Po slabšem začetku se je Tjaša z zmagami v zadnjih treh kolih v konkurenci 16 deklic zasluženo uvrstila med najboljše tri. Jana Kramar in Nika Tijana Grabnar sta osvojili 9. in 11. mesto.

Uvrstitev med najboljše tri pa ni uspela večkratnemu državnemu prvaku Janu Opari, ki je v najstarejši konkurenci zasedel nehvaležno četrto mesto.

Na pospešenem prvenstvu pa je nastopilo kar 18 članov trebanjskega kluba. Najboljšo uvrstitev je dosegel mladi Jaka Hazdovac, ki je v najmlajši konkurenci med 25 igralci zasedel 6. mesto.