Objavljeno dne: 12.02.2014 | Prispevek objavil: Cajtng
Značke: , , , ,
V kategoriji: Cajtng | Lokalno
Prispevek ogledan: 1,185-krat

Jutri, v četrtek, ob 17. uri sprejem za Majo Vtič in Evo Logar

Za Majo Vtič in Evo Logar je zgodovinski prvi nastop na olimpijskih igrah. Maja je včeraj osvojila 6. mesto, Eva pa 27. Sprejem za obe “leteči” Dolenjki bo ta četrtek, torej jutri, v Zabrdju.

logar vtič 90

Včeraj ob 18.30 po našem času se je na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju začela prva tekma v smučarskih skokih za ženske v zgodovini olimpijskih iger. Na tekmi na srednji skakalnici so bile tudi štiri vražje Slovenke – poleg Maje Vtič in Eve Logar še Katja Požun in Špela Rogelj.

Eva je v prvi seriji skočila 90 m in bila 28., v drugi pa 88 m in na koncu osvojila skupno 27. mesto (199,1 točke). Maja pa je dvakrat skočila 100,5 m in z 241,9 točkami osvojila končno šesto mesto. Katja je bila 11., Špela pa 26.

Zmagala je Nemka Carina Vogt, druga je bila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz, tretja pa Francozinja Coline Mattel. Vsekakor je največje presenečenje neuvrstitev na stopničke (če že ne na 1. mesto) Sare Takanashi.

Naše skakalke bi lahko presenetile z vidnejšimi uvrstitvami, če bi jim res uspela dva dobra skoka, največ možnosti za kaj takega pa je imela ravno naša Maja Vtič, ki je sicer sodila v širši krog favoritinj, kar je navsezadnje dokazala na predzadnji tekmi svetovnega pokala v Hinzenbachu, kjer je osvojila tretje in četrto mesto, že pred tem pa je bila v tej sezoni 5. in 12. v Planici, 5. in 6. v Sapporu in Hinterzartnu ter 5. in 9. v Lillehammerju.

Naši udeleženki olimpijskih iger v Sočiju, Maja Vtič in Eva Logar, se v Slovenijo vračata jutri, ob 17. uri pa ju lahko pričakate v Zabrdju. Za zabavo bo poskrbel ansambel POGUM. Dogodek pripravljata Občina Mirna in Smučarsko društvo Zabrdje.