Objavljeno dne: 15.07.2014 | Prispevek objavil: Cajtng
Značke: ,
V kategoriji: Cajtng | Lokalno
Prispevek ogledan: 639-krat

Aleš Brcar drugi v državi

V Šmarjeških Toplicah je konec junija potekalo absolutno mladinsko državno prvenstvo v šahu, ki se ga je udeležilo 56 šahistov in šahistk. V konkurenci fantov je nastopil tudi član trebanjskega kluba, mojstrski kandidat Aleš Brcar, ki je v močni konkurenci med 35 šahisti zasedel odlično 2. mesto.

DSC00061

Mojstrski kandidat Aleš Brcar (levo) je kot kaže v odlični formi, saj zadnje čase dosega še posebej dobre rezultate.

Boljši je bil le Domen Hiti iz Šahovskega kluba Ig, ki je osvojil sedem točk. Točko manj je poleg Aleša osvojilo še pet šahistov, a je po dodatnih kriterijih podprvak zasluženo postal član našega kluba, saj je igral z vsemi najvišje uvrščenimi igralci. Tretji je bil Gal Drnovšek iz Kranja. Aleš je prikazal zelo zanesljivo igro in s tem rezultatom dosegel svoj največji uspeh na državni ravni.

Da je Aleš v zadnjem času v odlični formi, je dokazal tudi na turnirjih Dolenjske članske lige, ki jih je organiziral Šahovski klub Trebnje in sta potekala v Šentrupertu in na Blatu. V Šentrupertu je med 42 igralci zasedel 4. mesto, na Blatu pa je bil med 31 udeleženci šesti. V skupni razvrstitvi lige je trenutno med 63-timi sodelujočimi na 2. mestu. Matej Brcar pa je skupno kot drugi najuspešnejši trebanjski šahist na 4. mestu.